Спорт
Хандбалистите на „Пирин 64“ Гоце Делчев са вицешампиони на държавното първенство при 19-годишните

Гоце Делчев бе домакин на Държавния финал на първенството при 19- годишните момчета. Срещите за определяне на най-добрите в тазгодишния турнир се играха в спортна зала „Неврокоп Арена“ от 1-4 май.
Момчетата на треньора Тодор Русков прегазиха опонентите си – Локомотив Горна Оряховица (26:25), Спартак Варна (28:24), Поморие (23:31) и заслужено се класираха на полуфиналите, където се изправи срещу отбора на Мартен. След оспорвания двубой, в неделя хандбалистите на „Пирин 64“ Гоце Делчев изиграха най-важния си мач срещу отбора на Локомотив Горна Оряховица .
В неделния ден, хандбалните надежди от „Пирин-64“ се изправиха срещу тима на Локомотив и показаха спортменстка и силна игра. Двубоят предложи много емоции на публиката, която не спираше да подкрепя играчите. Въпреки загубата, момчетата от ХК „Пирин“ Гоце Делчев показаха спортменсттво, силна игра, воля и хъс.
Хандбалистите на „Пирин 64“ Гоце Делчев станаха вицешампиони и втори в България на Държавното първенство М-19.
Наградите на хандбалистите от трите най-добри отбора бяха връчени от кмета на община Гоце Делчев Владимир Москов, зам,-кметът Богдан Боцев и народният представител Кирил Добрев.
Индивидуално отличие в турнира получи състезателят на „Пирин 64“ Александър Заемджиков, който бе определен за най-добър вратар.


















Коментари