banner 200 220 2

Брой прегледи на съдържанието: 1815790

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

11 2 765x5101

Роденият в Гоце Делчев Марио Близнаков се превърна в герой за своя „Нойкирхен“ и заслужи място в идеалния отбор на отминалия кръг на втора австрийска дивизия, зона „Юг“, след като направи обрата на своя тим при домакинството срещу фаворизирания „Майсхофен“.

М. Близнаков получи номинация за играч на мача и за идеалните 11, а в местните медии бе наречен сърцето и моторът на отбора си. В Австрия коментират още, че физическата му форма трябва да бъде повод за по-младите играчи да се замислят върху своята подготовка.

Бившият капитан на „Пирин“ /ГД/ и съотборниците му спечелиха инфарктно двубоя с 3:2 в последните минути.

Домакините губеха с 0:2 до средата на второто полувреме, когато Томас Шоблохер намали след атака, подхваната от Близнаков, който пък се разписа на два пъти в заключителните минути на срещата и хвърли в екстаз местните фенове. Първо бе точен в 86-та мин. от дузпа, която сам си изработи, а съкрушителния удар нанесе в последните секунди на добавеното време.

Така „Нойкирхен“ стигна до първия си успех в новата кампания, след като на старта на първенството записа поражение с 1:3 във визитата на новака „Хютшлаг“, претърпя загуба и за купата на Австрия с 2:3 от  „Митерзил“.

Сблъсъка с „Майсхофен“ пропусна другият нашенец Радослав Анев, който е контузен. Юношата на „Пирин“ (Благоевград) изгледа срещата от трибуните и заедно с агитката отпразнува драматичния успех.

Източник: Струма беге