logologo

 

te max goce delchev banner    pirin imoti 377 100

banner-kino-paradiso

simaks

banner kare-algesa

rollmann 180px

Магнитни гривни за високо кръвно

banner 200 220 2

Брой прегледи на съдържанието: 3717256

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Новини от Гоце Делчев и региона

Президент, генерали, политически лидери и гвардейци уважиха гоцеделчевци в празника за 105-тата годишнина от Освобождението на Неврокопско

4c r6589p

Президентът Румен Радев, Неврокопският митрополит Серафим, шефът на отбраната генерал Андрей Боцев, лидерът на БСП Корнелия Нинова, народните представители Кирил Добрев, Весела Лечева, Богдан Боцев , Николай Бошкилов и Елхан Хафъзов, кметовете на общините Гоце Делчев, Гърмен, Хаджидимово, Сатовча, Кресна, Правец, Драма и Кавала, Председателят на ОБС на БСП Валери Сарандев, както и областния управител Бисер Узунов, се включиха в празненствата за годишнината от Освобождението на Невропоп.

22656647 10214076249363044 173435196 n

За първи път честванията организирани от община Гоце Делчев, освен от български Президент, бяха уважени и от Националната гвардейска част, която допринесе за тържествеността на събитието.

640 3e3d3510ac3a43f6296526d8abb7d456

0531981001508348022 639343 600x458 actualno

Преди 105 години се сбъдна сънят на стотици хиляди българи да живеят в пределите на своята майка България, заяви президентът Румен Радев в Гоце Делчев.

"Днес камбаните на някогашния Неврокоп ни припомнят вълнението, с което са посрещнати първите български чети и части на нашата армия", каза държавният глава, който взе участие в честванията по повод 105-годишнината от Освобождението на гр. Гоце Делчев, съобщи прессекретариата на президента.

“Благодарение на доблестта на храбреците, водени от незабравимия генерал Ковачев над някогашния Неврокоп, над Пирин и Родопите, изгря дълго чаканата зора на свободата”, заяви президентът и добави, че миговете на историческа справедливост имат своята висока и свидна цена.

“Мнозина смели офицери, войници, опълченци и четници положиха костите си по бойните поля. Войната взе своя дан и от цивилното население, оставяйки след себе си вдовици и сираци, които да живеят с мъката и гордостта от подвига на своите близки”, заяви държавният глава.

На тържествената заря-проверка на пл. “Македония” в града Румен Радев призова днешният ден да бъде повод за преклонение, благодарност и доказателство, че героите не са и няма да бъдат забравени.

“Децата ни, събрани тук, са сигурен знак, че има страници от българската история, които ще бъдат препрочитани отново и отново. Дълбок поклон пред всички онези поколения родолюбци, които с перо и меч отстояваха каузата за свободата и единството на българския народ.

Нека делото на поколенията, отстоявали с перо и меч свободата и обединението, остане най-важният урок по национално достойнство”, каза още президентът.
Тези думи на Генерал Радев бяха посрещнати със сълзи и бурни аплодисменти от хилядното множество на площад „Македония“ , а той съвсем човешки се разходи сред хората, за да се ръкува и да си направи снимки с най-малките.

22549785 1964344883788896 3218266572410027266 n

Три ежегодни стипендии, литература и техника за ди...
Президентът ще уважи утрешните чествания за 105 го...
 

Коментари

Напишете първият коментар :)
вече сте регистриран? влезте оттук
Гост
Четвъртък, 24 Април 2025