Новини от Гоце Делчев и региона
ПМГ "Яне Сандански"- Гоце Делчев отпразнува тържествено патронния си празник

ПМГ „Яне Сандански“ чества своя патронен празник с тържествена програма в Дома на културата в град Гоце Делчев. Ученици, учители и гости изпълниха залата, за да почетат патрона на елитната гоцеделчевска гимназия.
Тържеството започна с поетичен спектакъл, изпълнен от ученици под звуците на кавал . На сцената се изявиха и таланти от трите основни училища в града, които заедно с изпълнители на гимназията, превърнаха празника на ПМГ „Яне Сандански“ в незабравимо и вълнуващо преживяване от музикални изпълнения, модерни танци и мажоретния състав.
На тържественото честване на патронния празник на ПМГ „Яне Сандански“ директорът на гимназията - г-жа Елка Божикова и официалните гости връчиха престижните ежегодни отличия на най-ярките таланти на Випуск 2026.
Зрелостничката Станимира Василева бе удостоена с наградата „Спаса Фурнаджиева“ за високи постижения в природоматематическите науки.
Калина Хаджидиманова получи наградата на Институт „Николай Добрев“ лично от г-н Кирил Добрев.
Ангел Муртев стана носител на приза „Генерал Андрей Боцев“.
Петър Попов бе отличен с наградата „Академик Екатерина Титянова“ за своите международни триумфи по астрономия и астрофизика.
Наградата „Илия Балтов“ бе присъдена на Ивана Крушовска.
Господин Атанас Спахиев връчи наградата „Нина Стоева“ на Веселина Къшева.
Г-жа Василка Фърчева и г-н Божидар Вълканов получиха най-високото отличие – Почетен знак на гимназията за своя професионализъм и принос в издигане авторитета на училището. Признание за своята всеотдайна работа получи и г-н Стоян Пенков, който бе удостоен с Почетна значка.
Кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов отличи с грамоти най-успешните ученици на ПМГ „Яне Сандански“
Тържеството приключи с много празнично настроение и обща снимка, уловила завинаги емоциите и усмивките от незабравимия патронен празник на ПМГ „Яне Сандански“ град Гоце Делчев.
Снимки: Гери Войнова


























Коментари