Новини от Гоце Делчев и региона
Откриха официално модерен STEM център в Трето ОУ "Братя Миладинови" в Гоце Делчев

На 21 май се състоя официалното откриване на STEM центъра в III ОУ „Братя Миладинови“ – гр. Гоце Делчев.
На събитието присъстваха: г-н Ивайло Златанов, началник на Регионалното управление на образованието – Благоевград, г-н Богдан Боцев, заместник-кмет на Община Гоце Делчев, г-н Костадин Харисков, началник на отдел „Образование, култура, социални дейности, спорт и младежки дейности“ към общината, директори на училища и детски градини.
След прерязването на лентата започнаха демонстрации в кабинетите.
Свързвайки математиката с технологиите и изкуството, учениците представиха софтуерен инструмент за визуализация на математически концепции, разработен от екип на III ОУ „Братя Миладинови“. Възпитаниците на училището демонстрираха цялостен инжерно-технически процес за изработване на сглобяеми изделия – от съответната идея до 3D принтирането на отделните части. Изключително впечатляващи бяха литофани по рисунки на ученици, изработени с 3D принтер.
Демонстрациите продължиха в кабинетите по физика и астрономия, биология и ЗО и химия и ООС. Под ръководството на своите учители учениците представиха как чрез STEM средата изученото в часовете може да се онагледи и представи по достъпен и интересен начин.
Учениците показаха, че обучението в STEM центъра може да съчетава науките, технологиите, инженерството и математиката, а самите те могат да развият своята дигитална грамотност, като изследват реални практически проблеми.
По повод откриването на STEM центъра пожелания бяха отправени от началника на РУО – Благоевград г-н Ивайло Златанов.



















Коментари