Новини от Гоце Делчев и региона
Хиляди миряни посрещнаха заедно вестта за Възкресението на Христос

По традиция на Велика събота хиляди жители на Гоце Делчев изпълниха централния площад в града, за да посрещнат заедно вестта за Христовото Възкресение и да занесат в дома си от пламъка на Благодатния огън.
Негово Високопреосвещенство Неврокопският Митрополит Серафим отслужи празнична пасхална служба в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ в Гоце Делчев. След това, митрополит Серафим заедно с Владишкия клир и църковния хор изнесоха тържественото църковно служение под открито небе на едноименния площад в митрополитския град.
Неврокопския митрополит Серафим отправи благопожелания за мир, здраве, смирение и духовна чистота към всички православни християни от Неврокопската епархия, след което предаде Благодатния огън на миряните.
Светлината на „живия“ огън, който деца и възрастни държаха в ръцете си, озари лицата и душите на миряните, понесли трепкащата светлина в своя дом, с пожелания за мир и благоденствие.
Снимки: Гери Войнова, Кръстьо Шилев




















Коментари