Новини от Гоце Делчев и региона
Гордост и признание! Златен медал за "красивия ум" Петър Попов от ПМГ "Яне Сандански" на олимпиада в Индия

Световно признание за красивия ум Петър Попов от ПМГ „Яне Сандански“ гр. Гоце Делчев
Талантливият Петър Попов донесе нови поводи за гордост, благодарност и признателност на своето семейство, на жителите на Гоце Делчев, на гимназия ПМГ „Яне Сандански“ и вдъхновяващия му ръководител - г-жа Карамфилка Патинова.
Ученикът в 11 клас на гоцеделчевската елитна гимназия завоюва златен медал и стана първи в света, преодолявайки конкуренция от 280 ученици от 63 държави на международната олимпиада, която се проведе в периода 11–21 август в Индия.
Петър Попов, който е част от националния отбор на България по астрономия и астрофизика, записа името си със златни букви, след като се представи блестящо на престижното международно съревнование.
Най- добрите български млади астрофизици и астрономи от Националният отбор на България, с ръководители Никола Каравасилев и Стефан Иванов, спечелиха 4 медала на олимпиадата в Индия.
Освен лауреатът Петър Попов, златен медал за страната ни донесоха още Светослав Арабов (9 клас, МГ, Варна), Елена Йорданова (11 клас, МГ, Русе). Сребърен медал спечели Лора Лукманова (12 клас, СМГ), почетна грамота за Атанас Митрев (11 клас, ЕГ, Кърджали) .

Петър Попов и научният му ръководител г-жа Карамфилка Патинова, след изключителния успех на националната олимпиада през май месец, която му донесе званието “лауреат” и място в националния отбор на Международната олимпиада в Индия, където спечели и златното отличие.
















Коментари